Artiklid meist

Kullamaa Vibufestival 2013
Loe artiklit Kullamaa valla lehest

Kullamaa vibufestivali populaarsus kasvab

 

3D jahilaskmine tähendab lahtiseletatult seda, et nooli ei sihita mitte märklaua, vaid loomakujude poole. Foto: Arvo Tarmula

Kullamaa vibufestivalil võistles 3D jahilaskmises rekordarv sportlasi, korraldajad ootavad tulevaks aastaks veelgi rohkem osalejaid.

Kui esimesest festivalist 2011 võttis osa 83 ja mullusest 94 võistlejat, siis tänavu kogunes 17. ja 18. augustil Kullamaale 112 vibulaskjat.

„Järgmise aasta plaan on 125, vähemalt,” ütles korraldaja Aare Lauren MTÜst Lääne Vibulaskjad.

Laureni kinnitusel on Kullamaa festival suurima osavõtjate arvuga vibuvõistlus Eestis.

Kullamaa vibufestivali populaarsus kasvab

Peale eestlaste oli osavõtjaid Lätist, Leedust, Soomest ja Norrast, kaugeim külaline Lõuna-Aafrika vabariigist. Viimane ei sõitnud Laureni sõnul Eestisse küll võistluste pärast, vaid tuli Kullamaale siin võistlevate sõpradega kaasa.

Eelmiste aastatega võrreldes tegid korraldajad võistluse pealtvaatajatele kättesaadavamaks — kui varem peeti kogu jõukatsumine järve ümbruses, siis nüüd oli üks võistlusrada järve juures ja teine Rohumäel ning poolfinaalid ja finaalid Kullamaa keskkooli staadionil.

Finaali võitlesid ennast välja viis Kullamaalt või Kullamaaga seotud võistlejat: Katre Kuller, Tauri Kollo, Tiina Tuulik, Ants Ueson ja Aare Lauren. Esikoha sai Katre Kuller viie naise konkurentsis naiste vastukaarvibude klassis. Ühe suurema osavõtjate arvuga (17) klassis — naiste pikkvibus —saavutas teise koha Tiina Tuulik, nagu ka viie mehe konkurentsis meeste vaistuvibu klassis Aare Lauren.

Võistlusvälise tegevuse eest kandis hoolt Kullamaa käsitööselts, kes korraldas festivali teisel päeva laada, töötoad ja näitused.

Korraldajate sõnul läks festival korda, kuid meepotis oli ka tõrvatilk: võistluse järel märke kokku korjates leiti puudu olevat üks atraktiivsemaid sihtmärke, krokodill.

„Kui te kuskil näete aia– või tiigikaunistusena sellist elukat, siis teadke, et see ei ole seaduslikul teel soetatud, vaid varastatud Kullamaalt,” kutsus Lauren inimesi üles kummist krokodillikujust teada andma. Lääne Vibulaskjad on välja pannud ka leiutasu info eest, mis viib kuju leidmiseni.

„Meil ei oleks ka midagi selle vastu, kui ühel ilusal hommikul leiaksime oma krokodilli meie laagriplatsilt ja võiksime arvata, et kroku tahtis lihtsalt natuke jalutada,” sõnas ta.
Parimad

Pikkvibu, mehed
1. Avo Toomla
2. Jaco Wessels (Lõuna–Aafrika vabariik)
3. Armands Vilisters (Läti)

Pikkvibu, naised
1. Katrin Virula
2. Tiina Tuulik
3. Inge Sirkel–Suviste

Pikkvibu, seeniorid
1. Kaupo Pent
2. Matti Mäkela (Soome)
3. Tapani Säila (Soome)

Ajalooline vibu, mehed
1. Olev Kriis
2. Raul Kriis
3. Ain Kriis

Lihtne vibu, mehed
1. Vladimir Mosin (Leedu)
2. Mindaugas Junevicius (Leedu)
3. Jouzas Sedleckas (Leedu)

Vaistuvibu, mehed
1. Steve Morley (Eesti)
2. Aare Lauren
3. Raivo Sein

Vastukaarvibu, naised
1. Katre Kuller
2. Anu Uusmaa
3. Vitalija Zeleniute (Leedu)

Jahiplokkvibu, mehed
1. Arto Kangasmäki (Soome)
2. Kristo Kent
3. Jani Eklund (Soome)

     
Koduleht Elitec'st